AKTUALNOŚCI

Latem najlepsze są obozy z Nibylandią

Staramy się by każdego lata dzieci, które wspieramy w Nibylandii mogły wyjechać na obóz i w atrakcyjny sposób w pięknej przestrzeni wypocząć.

Tak też było w tym roku.

Dzięki dotacji ze środków budżetowych Miasta Poznania Mogliśmy zabrać dzieci do Zakościela na dwa wspaniałe obozy, na których atrakcji było co niemiara. Zaczynając od tego, że ośrodek jest fantastycznie wyposażony i leży nad rzeką a dzieci mogły mieszkać w bardzo ładnych domkach poprzez poranne i wieczorne spotkania na dużej scenie, które były fantastyczną okazją by wysłuchać ciekawych historii, zaprezentować swoje talenty lub wziąć udział w rywalizacji i wygrać nagrody. Do tego w ciągu dnia odbywało się mnóstwo warsztatów,  każdy mógł sobie coś ciekawego wybrać (projektowanie i szycie, wokal, teatr, programowanie/robotyka, dziennikarstwo, decoupage, sportowe, pieczenie, szkoła rysunku) Wszystko to pod okiem przemiłej kadry, która dbała o rozwój i bezpieczeństwo dzieci. Można też było podszlifować angielski bo towarzyszyła nam grupa wolontariuszy z USA, którzy przygotowali dla dzieci mnóstwo atrakcji. Wielką atrakcją był również bankiet na którym wszyscy stawili się należycie wystrojeni.

Długo będziemy mieli ten obóz w pamięci gdy wracaliśmy do domu dzieci pytały czy za rok możemy też tam pojechać i mówiły, że już nie mogą się doczekać kolejnych wakacji.

I chociaż zdjęcia nie oddają pełnej radości z obozy to pokazują jak dobrze się tam bawiliśmy.

Więcej zdjęć można zobaczyć na https://www.facebook.com/f.uskrzydleni/

 

Filmowy głos tego pokolenia

Realizując swoją misję staramy się być tam, gdzie jest potencjał. Wspieramy ludzi, którzy chcą się rozwijać i podnoszą głos w ważnych sprawach. Tak właśnie było gdy zgłosili się do nas młodzi twórcy filmowi z zapytaniem czy jako fundacja zechcemy ich wesprzeć. Gdy zobaczyliśmy jak ważne jest przesłanie, które niosą i ile pasji i pracy w to wkładają aby ich przekaz był piękny i profesjonalny bez wahania zdecydowaliśmy się by ich wspierać.

Dzięki ich wytrwałości i ogromnej determinacji powstały już dwa filmy. Film „Druga strona”, który jest ważnym głosem młodego pokolenia w temacie depresji wśród młodzieży i można go zobaczyć już w internecie do czego szczególnie zachęcamy: https://youtu.be/coML-My5qWg

Drugi film „Miraż”, który miał swoją premierą w kwietniu tego roku jest krótszy ale jakże przejmujący. Dotyczący odchodzenia i bólu związanego ze stratą. Jest wyrazisty a jednocześnie nieoczywisty i tak wiele zostawiający widzowi do własnej interpretacji.

Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będzie nam dane wspierać tak zaangażowanych młodych ludzi, jeszcze wiele w Was jest piękna i pasji którą dopiero odkrywacie. Dziękujemy Wam, że wpuściliście nas do tego zakamarka swojego życia i twórczości.

 

Zbiórka

 

Zbieramy na Uskrzydlony Dom Nadziei bo nie chcemy go stracić

Od lat w tym domu z powodzeniem funkcjonuje Świetlica Socjoterapeutyczna Nibylandia. Jest to dom pełen miłości, wsparcia, głośnego śmiechu i bardzo kreatywnych zajęć. To dom w którym dzieci z bardzo trudnych rodzin mogą poczuć się bezpieczne i kochane. Tutaj mogą zjeść posiłek, odrobić lekcje korzystając z pomocy pedagogów a co najważniejsze tutaj mogą swobodnie wyrazić to co czują, mogą nauczyć się jak wyrażać swoje potrzeby i emocje, jak radzić sobie z gniewem lub lękiem. Tutaj mają przyjaciół.
Włożyliśmy w ten dom ogrom pracy i funduszy by NIBYLANDIA była miejscem pięknym i  bezpiecznym. Ale wciąż tylko wynajmujemy to miejsce i właściciel tego budynku właśnie postanowił, że do grudnia 2022 roku chce go sprzedać. Więc postanowiliśmy podjąć wyzwanie by uzbierać 1 000 000 zł aby kupić ten budynek bo jeśli my go nie kupimy to co stanie się z Nibylandią, gdzie się podziejemy z naszymi dziećmi?

 

Zbieramy na Uskrzydlony Dom Nadziei bo się rozwijamy.

Każdy rozwój czy to w biznesie czy w pomaganiu w naturalny sposób wiąże się z pozyskaniem nowej przestrzeni do działania.
My maksymalnie wykorzystujemy przestrzeń, którą mamy i już w tej chwili w Nibylandii działa również KLUB Malucha. W godzinach porannych gdy świetlica normalnie była zamknięta, jest tam teraz miejsce które służy maluszkom z Ukrainy.  Starając się odpowiadać na realne potrzeby ludzi zatrudniliśmy dwie kobiety, które uciekły z Ukrainy przed wojną. One zyskały pracę a kilkanaścioro dzieci z Ukrainy, które przyjechały do Polski by tutaj się schronić, ma teraz miejsce do zabawy z rówieśnikami oraz czułą opiekę i rozwijające zajęcia. Ponieważ jedna z kobiet bardzo dobrze mówi po polsku uczymy dzieci również języka polskiego.
Rozszerzając nasze działania pomocowe już w czerwcu chcemy wyremontować drugą część budynku by mogło tam od lipca zamieszkać kilka rodzin z Ukrainy. W tej chwili ta część stoi pusta i nieużywana a my wiemy, że nie może tak być w czasach gdy ludzie z Ukrainy przyjeżdżający do Polski śpią na podłogach po kilkanaście osób w małych mieszkankach.

 

Zbieramy na Uskrzydlony Dom Nadziei bo brakuje miejsc w Poznaniu gdzie można otrzymać wsparcie psychologiczne.

Sytuacja związana ze wsparciem psychologicznym, psychiatrycznym i terapią dzieci i młodzieży w Polsce jest bardzo skomplikowana, żeby nie powiedzieć, że tragiczna.
Pandemia pogorszyła jeszcze ten stan. Wizyta prywatna u psychologa to koszt 150-200 zł bez względu na to czy to jest spotkanie online czy w gabinecie. Miejsc i specjalistów, którzy udzielają takiej pomocy jest zdecydowanie za mało. Ogromne kolejki i czas oczekiwania na pomoc wydłuża się niemiłosiernie. Dzieci i młodzież, które już dzisiaj są w bardzo trudnym położeniu muszą czekać na pomoc czasami ponad pół roku. Często nie dożywają chwili gdy ktoś im to wsparcie zaoferuje. Statystyki są straszne. W polsce wskutek samobójstw rocznie ginie więcej dzieci i młodzieży niż jest ofiar śmiertelnych w wypadkach komunikacyjnych.
Musimy te dzieci usłyszeć na czas, musimy zdążyć im pomóc.
Dlatego w budynku, który chcemy kupić w najbliższych latach (plan zakłada 1-2 lata) chcemy uruchomić poradnię terapeutyczną. W której dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie. Korzystając z różnego rodzaju projektów nasi specjaliści będą mogli udzielać pomocy zarówno odpłatnie jak i nieodpłatnie.
Potrzebujemy tego miejsca by docierać do większej liczby potrzebujących dzieci. Możemy mieć wpływ na ich zdrowie psychiczne i życie.  Ale nie tylko dzieci będą mogły tu otrzymać wsparcie. Również dorośli z Polski i z Ukrainy, po traumatycznych przeżyciach, w rozpadających się związkach lub z problemami dotyczącymi uzależnień.

Czy te trzy powody przekonują Cię do tego, że warto zawalczyć o to miejsce. Czy jesteś gotowy być częścią tych działań? Razem możemy uzbierać pieniądze na Uskrzydlony Dom Nadziei dużo szybciej. Z twoją pomocą na pewno zdążymy do końca 2022 roku.

Klub malucha

Realizując naszą misję chcemy uskrzydlać dzieci bez względu na narodowość. A ponieważ nasza Nibylandia do południa stała pusta chcieliśmy wykorzystać to miejsce by pomóc dzieciom z Ukrainy. I dzięki współpracy z Misją Dobro Czynić udało nam się to zrobić i od poniedziałku 9 maja ruszył Klub Malucha dla dzieci z Ukrainy, do którego serdecznie zapraszamy.
Przyjmujemy dzieci w wieku 3-6 lat, klub będzie otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30-12:30.
Klub malucha jest dla uczestników absolutnie bezpłatny.

Dzieci można zgłaszać do Pani Nadii Dydar 451 089 237.

Вже з понеділка 9 травня запрошуємо в Дитячий Клуб для дітей з України. Приймаємо дітей віком 3-6 років. Клуб працює з понеділка по п’ятницю з 8.30 до 12.30. Клуб фінансується фондом Крилаті і місією Робити Добро- для дітей є безкоштовний. Для запису і деталями просимо звертати до Надії Дударь за номером 451 089 237.

 


Pomaganie z pomysłem część 2

W pomaganiu liczy się nasze dobre serce i zaangażowanie, czasami jednak może nam brakować pomysłów na to, jak mamy pomóc by właściwe osoby skorzystały z naszego wsparcia, oto pomysł Marty.

Read More

Pomaganie z pomysłem część 3

Dzisiaj chcę Wam opowiedzieć o pomyśle na pomaganie naszych Nibylandiowych przyjaciół Sonji i Guntera. Wpadli na ten pomysł kilka lat temu gdy Nibylandia była w kłopotach finansowych z powodu nie otrzymania dotacji.

Read More

Pomaganie z pomysłem część 1

W pomaganiu liczy się nasze dobre serce i zaangażowanie, czasami jednak może nam brakować pomysłów na to, jak mamy pomóc by właściwe osoby skorzystały z naszego wsparcia.

Read More

Nasze 5. urodziny

W lutym nasza fundacja skończyła 5 lat. Najpierw raczkowaliśmy w małych projektach potem uczyliśmy się chodzić w obszarze działalności społecznej. Prowadzimy Świetlicę Socjoterapeutyczną NIBYLANDIA, zorganizowaliśmy ogrom warsztatów dla dzieci i młodzieży wycieczek, wyjazdów wakacyjnych. Poprzez szkolenia pomagaliśmy dorosłym rozwinąć ich potencjał. Uskrzydlaliśmy przez sztukę, pomoc pedagogiczno – psychologiczną, przez doradztwo i wsparcie emocjonalne.

Read More