AKTUALNOŚCI

Filmowy głos tego pokolenia

Realizując swoją misję staramy się być tam, gdzie jest potencjał. Wspieramy ludzi, którzy chcą się rozwijać i podnoszą głos w ważnych sprawach. Tak właśnie było gdy zgłosili się do nas młodzi twórcy filmowi z zapytaniem czy jako fundacja zechcemy ich wesprzeć. Gdy zobaczyliśmy jak ważne jest przesłanie, które niosą i ile pasji i pracy w to wkładają aby ich przekaz był piękny i profesjonalny bez wahania zdecydowaliśmy się by ich wspierać.

Dzięki ich wytrwałości i ogromnej determinacji powstały już dwa filmy. Film „Druga strona”, który jest ważnym głosem młodego pokolenia w temacie depresji wśród młodzieży i można go zobaczyć już w internecie do czego szczególnie zachęcamy: https://youtu.be/coML-My5qWg

Drugi film „Miraż”, który miał swoją premierą w kwietniu tego roku jest krótszy ale jakże przejmujący. Dotyczący odchodzenia i bólu związanego ze stratą. Jest wyrazisty a jednocześnie nieoczywisty i tak wiele zostawiający widzowi do własnej interpretacji.

Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będzie nam dane wspierać tak zaangażowanych młodych ludzi, jeszcze wiele w Was jest piękna i pasji którą dopiero odkrywacie. Dziękujemy Wam, że wpuściliście nas do tego zakamarka swojego życia i twórczości.

 

Zbiórka

 

Zbieramy na Uskrzydlony Dom Nadziei bo nie chcemy go stracić

Od lat w tym domu z powodzeniem funkcjonuje Świetlica Socjoterapeutyczna Nibylandia. Jest to dom pełen miłości, wsparcia, głośnego śmiechu i bardzo kreatywnych zajęć. To dom w którym dzieci z bardzo trudnych rodzin mogą poczuć się bezpieczne i kochane. Tutaj mogą zjeść posiłek, odrobić lekcje korzystając z pomocy pedagogów a co najważniejsze tutaj mogą swobodnie wyrazić to co czują, mogą nauczyć się jak wyrażać swoje potrzeby i emocje, jak radzić sobie z gniewem lub lękiem. Tutaj mają przyjaciół.
Włożyliśmy w ten dom ogrom pracy i funduszy by NIBYLANDIA była miejscem pięknym i  bezpiecznym. Ale wciąż tylko wynajmujemy to miejsce i właściciel tego budynku właśnie postanowił, że do grudnia 2022 roku chce go sprzedać. Więc postanowiliśmy podjąć wyzwanie by uzbierać 1 000 000 zł aby kupić ten budynek bo jeśli my go nie kupimy to co stanie się z Nibylandią, gdzie się podziejemy z naszymi dziećmi?

 

Zbieramy na Uskrzydlony Dom Nadziei bo się rozwijamy.

Każdy rozwój czy to w biznesie czy w pomaganiu w naturalny sposób wiąże się z pozyskaniem nowej przestrzeni do działania.
My maksymalnie wykorzystujemy przestrzeń, którą mamy i już w tej chwili w Nibylandii działa również KLUB Malucha. W godzinach porannych gdy świetlica normalnie była zamknięta, jest tam teraz miejsce które służy maluszkom z Ukrainy.  Starając się odpowiadać na realne potrzeby ludzi zatrudniliśmy dwie kobiety, które uciekły z Ukrainy przed wojną. One zyskały pracę a kilkanaścioro dzieci z Ukrainy, które przyjechały do Polski by tutaj się schronić, ma teraz miejsce do zabawy z rówieśnikami oraz czułą opiekę i rozwijające zajęcia. Ponieważ jedna z kobiet bardzo dobrze mówi po polsku uczymy dzieci również języka polskiego.
Rozszerzając nasze działania pomocowe już w czerwcu chcemy wyremontować drugą część budynku by mogło tam od lipca zamieszkać kilka rodzin z Ukrainy. W tej chwili ta część stoi pusta i nieużywana a my wiemy, że nie może tak być w czasach gdy ludzie z Ukrainy przyjeżdżający do Polski śpią na podłogach po kilkanaście osób w małych mieszkankach.

 

Zbieramy na Uskrzydlony Dom Nadziei bo brakuje miejsc w Poznaniu gdzie można otrzymać wsparcie psychologiczne.

Sytuacja związana ze wsparciem psychologicznym, psychiatrycznym i terapią dzieci i młodzieży w Polsce jest bardzo skomplikowana, żeby nie powiedzieć, że tragiczna.
Pandemia pogorszyła jeszcze ten stan. Wizyta prywatna u psychologa to koszt 150-200 zł bez względu na to czy to jest spotkanie online czy w gabinecie. Miejsc i specjalistów, którzy udzielają takiej pomocy jest zdecydowanie za mało. Ogromne kolejki i czas oczekiwania na pomoc wydłuża się niemiłosiernie. Dzieci i młodzież, które już dzisiaj są w bardzo trudnym położeniu muszą czekać na pomoc czasami ponad pół roku. Często nie dożywają chwili gdy ktoś im to wsparcie zaoferuje. Statystyki są straszne. W polsce wskutek samobójstw rocznie ginie więcej dzieci i młodzieży niż jest ofiar śmiertelnych w wypadkach komunikacyjnych.
Musimy te dzieci usłyszeć na czas, musimy zdążyć im pomóc.
Dlatego w budynku, który chcemy kupić w najbliższych latach (plan zakłada 1-2 lata) chcemy uruchomić poradnię terapeutyczną. W której dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie. Korzystając z różnego rodzaju projektów nasi specjaliści będą mogli udzielać pomocy zarówno odpłatnie jak i nieodpłatnie.
Potrzebujemy tego miejsca by docierać do większej liczby potrzebujących dzieci. Możemy mieć wpływ na ich zdrowie psychiczne i życie.  Ale nie tylko dzieci będą mogły tu otrzymać wsparcie. Również dorośli z Polski i z Ukrainy, po traumatycznych przeżyciach, w rozpadających się związkach lub z problemami dotyczącymi uzależnień.

Czy te trzy powody przekonują Cię do tego, że warto zawalczyć o to miejsce. Czy jesteś gotowy być częścią tych działań? Razem możemy uzbierać pieniądze na Uskrzydlony Dom Nadziei dużo szybciej. Z twoją pomocą na pewno zdążymy do końca 2022 roku.

Klub malucha

Realizując naszą misję chcemy uskrzydlać dzieci bez względu na narodowość. A ponieważ nasza Nibylandia do południa stała pusta chcieliśmy wykorzystać to miejsce by pomóc dzieciom z Ukrainy. I dzięki współpracy z Misją Dobro Czynić udało nam się to zrobić i od poniedziałku 9 maja ruszył Klub Malucha dla dzieci z Ukrainy, do którego serdecznie zapraszamy.
Przyjmujemy dzieci w wieku 3-6 lat, klub będzie otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30-12:30.
Klub malucha jest dla uczestników absolutnie bezpłatny.

Dzieci można zgłaszać do Pani Nadii Dydar 451 089 237.

Вже з понеділка 9 травня запрошуємо в Дитячий Клуб для дітей з України. Приймаємо дітей віком 3-6 років. Клуб працює з понеділка по п’ятницю з 8.30 до 12.30. Клуб фінансується фондом Крилаті і місією Робити Добро- для дітей є безкоштовний. Для запису і деталями просимо звертати до Надії Дударь за номером 451 089 237.

 


Pomaganie z pomysłem część 2

W pomaganiu liczy się nasze dobre serce i zaangażowanie, czasami jednak może nam brakować pomysłów na to, jak mamy pomóc by właściwe osoby skorzystały z naszego wsparcia, oto pomysł Marty.

Read More

Pomaganie z pomysłem część 3

Dzisiaj chcę Wam opowiedzieć o pomyśle na pomaganie naszych Nibylandiowych przyjaciół Sonji i Guntera. Wpadli na ten pomysł kilka lat temu gdy Nibylandia była w kłopotach finansowych z powodu nie otrzymania dotacji.

Read More

Pomaganie z pomysłem część 1

W pomaganiu liczy się nasze dobre serce i zaangażowanie, czasami jednak może nam brakować pomysłów na to, jak mamy pomóc by właściwe osoby skorzystały z naszego wsparcia.

Read More

Nasze 5. urodziny

W lutym nasza fundacja skończyła 5 lat. Najpierw raczkowaliśmy w małych projektach potem uczyliśmy się chodzić w obszarze działalności społecznej. Prowadzimy Świetlicę Socjoterapeutyczną NIBYLANDIA, zorganizowaliśmy ogrom warsztatów dla dzieci i młodzieży wycieczek, wyjazdów wakacyjnych. Poprzez szkolenia pomagaliśmy dorosłym rozwinąć ich potencjał. Uskrzydlaliśmy przez sztukę, pomoc pedagogiczno – psychologiczną, przez doradztwo i wsparcie emocjonalne.

Read More