DZIAŁAMY!

W 2016 roku Fundacja Uskrzydleni przeprowadziła cykl warsztatów „Mama i Ja” przeznaczonych dla mam mieszkających na Świerczewie w Poznaniu. W niektórych warsztatach dzieci uczestniczyły z mamami. Poprzez warsztaty kulinarne i artystyczne pracowaliśmy nad pogłębieniem własnej wartości u kobiet oraz nad rozwojem relacji rodzinnych.

Współpracujemy również z Radą Osiedla Świerczewo, jednostką Mopr-u na Wildzie oraz Szkołą Podstawową nr 79 w Poznaniu. Wywierając dobry wpływ na mieszkańców osiedla i angażując ich społecznie.

W czerwcu 2016 roku Fundacja Uskrzydleni wraz ze Stowarzyszeniem Inny Dom, zorganizowała Festyn rodzinny z okazji 10 lecia istnienia Świetlicy Socjoterapeutycznej Nibylandia, zapraszając do wspólnej zabawy rodziny z okolic Świerczewa w Poznaniu. Festyn swoim patronatem objęła Rada Osiedla Świerczewo a wieczornym występem uświetnił go raper KOLAH, dając młodzieży i dzieciom wartościowy przekaz.

W 2017 roku Fundacja wzięła pod swoje skrzydła i od stycznia 2017 roku prowadzi Świetlicę Socjoterapeutyczną Nibylandia, którą wcześniej prowadziło Stowarzyszenie INNY DOM.

Świetlica rozwija się i uskrzydla coraz więcej dzieci ze Świerczewa w Poznaniu. Nibylandia oferuje dzieciom wsparcie pedagogiczne i psychologiczne, jak również warsztaty artystyczne, socjoterapię i inne atrakcyjne zajęcia. W 2017 roku dzięki wsparciu udało się nam wyremontować budynek świetlicy i wyposażyć go w nowe meble i sprzęty. Po wakacjach dzieci wróciły do czystego i kolorowego miejsca, gdzie czują się bezpiecznie i mogą się lepiej rozwijać.

Dzięki Fundacji Uskrzydleni i wsparciu Firmy PEPCO i FIBARO w 2017 i 2018 roku 25 dzieci wzięło udział w kolonii organizowanej w Ośrodku w Marylinie.

W marcu 2018 roku Fundacja Uskrzydleni wraz z Fundacją Homo Homini zorganizowała szkolenie dla pedagogów i terapeutów z programu terapeutycznego „Odczuwaj, Ufaj, Mów”. Szkolenie przeprowadził Grzegorz Paź.

W kwietniu 2018 roku w budynku świetlicy odbyły się warsztaty z gliny i gipsu, w których wzięli udział skauci i instruktorzy Royal Rangers Polska.

Chesz wesprzeć Fundację?