Pomaganie z pomysłem część 3

Dzisiaj chcę Wam opowiedzieć o pomyśle na pomaganie naszych Nibylandiowych przyjaciół Sonji i Guntera. Wpadli na ten pomysł kilka lat temu gdy Nibylandia była w kłopotach finansowych z powodu nie otrzymania dotacji.

Kiedy zbliżały się urodziny Guntera, Sonja zadzwoniła do mnie z pytaniem czy mogłabym przygotować ładne pudełko ozdobione zdjęciami dzieci ze świetlicy. Opowiedziała mi o ich pomyśle na to by nas wesprzeć. Z okazji urodzin postanowili zorganizować imprezę dla rodziny i przyjaciół. Nie chcieli prezentów więc poprosili swoich gości by zamiast upominków wrzucili datek do nibylandiowego pudełka. Zapraszając gości powiadomili ich o swoim pomyśle i w ten sposób wiele osób dowiedziało się o tym co robimy w Nibylandii. Po imprezie w pudełku uzbierała się bardzo ładna suma, goście byli bardzo hojni. Kwota która została uzbierana pozwoliła Nibylandii przetrwać w tym trudnym roku.

Sonja i Gunter swoim pomysłowym działaniem zainspirowali kolejnych przyjaciół Nibylandii, którzy w 2020 roku obchodzili srebrną rocznicę ślubu i również zrezygnowali z upominków by ich goście mogli wesprzeć Nibylandię. Jak widać dobre pomysły mogą być z sukcesem powielane.